Drogi rodzicu chroń swoje dziecko !

Drogi rodzicu aplikacja „Necio” jest elementem edukacyjnego projektu. Aplikacja „Necio” to edukacyjna propozycja dla dzieci w wieku 4-6 lat, której celem jest wprowadzenie dzieci w świat internetu i przekazanie im podstawowych informacji na temat bezpieczeństwa w sieci.

Korzystaj z aplikacji wspólnie z dzieckiem. Wykorzystuj pojawiające się ilustracje oraz rymowanki do rozmowy na temat różnych możliwości, jakie dają internet oraz urządzenia mobilne.

Wspólnie z dzieckiem ustalcie zasady korzystania z urządzeń elektronicznych. Pamietaj o umiarze! Zadbaj, by dziecko w wieku przedszkolnym nie korzystało z tabletu czy smartfona codziennie, a jednorazowa sesja korzystania przez nie aplikacji nie przekraczała 15 minut. Aby ustalić czas korzystania z aplikacji „Necio”, włącz funkcję licznika.